Tenis a Chrlice

 

Možná to pro někoho bude znít nadneseně, ale když se v pavouku turnaje za jménem hráče objevila klubová příslušnost Chrlice, tak dost soupeřů značně znejistělo.

Kurty v dobách minulých nebyly všude jako dnes, tři dvorce za potokem se staly obecním přepychem. Co na tom, že se muselo chodit pro klíče k Burianům, sítě že byly potrhané a do šaten zatékalo. Když později pan Smejkal postavil dalších šest dvorců, zařadilo to oddíl mezi smetánku.

Nekonečná možnost hraní měla za následek skutečnost, že i bez profitrenérů se Chrličáci stali tenisovým postrachem. Predevším v žákovských a dorosteneckých kategoriích.

Porážku museli skousnout mj. budoucí DC reprezentanti Nováček, Šrejber, Stankovič či Novák, prohru neodvrátil ani kouč N.Djokoviče Marián Vajda. Perličkou je, že zde našla přemožitelku i budoucí vítězka Wimbledonu Jana Novotná. Pravda, tehdy byla její raketa pomalu větší než mladší žákyně Jana, ale kolik hráček na světě má aktivní bilanci s touto legendou?

Ani dospěláci se nedali zahanbit. Výhra na turnaji čtyřher za účasti prvoligových hráčů vlastně nikoho nepřekvapila.

Chrlice zanechaly stopu i v kariéře Ivana Lendla. V juniorských letech ho trénoval pan Jiří Mandelík.

Na přelomu tisíciletí to vypadalo s místním tenisem všelijak. Nebylo z čeho stavět, mladí měli jiné zájmy, po kurtech se proháněly jen starší ročníky.

Nyní se snad objevilo světlo na konci tunelu. Pár nadějí tu je.

 

A něco nehistorického:

Odchovankyně chrlického tenisu Kateřina Mandelíková, nyní Agrofert Prostějov, reprezentovala ČR na MS 2017 hráčů do 14-let.